Skanery 3D

Skanery 3D

Skanery 3D pracują w technologii strukturalnego światła białego. Znajdują zastosowanie w szybkim prototypowaniu, inżynierii odwrotnej i w bezdotykowej kontroli jakości. Ułatwiają wprowadzanie nowych produktów czy zmiany w już istniejących. Przyspieszają procesy produkcyjne, przyczyniają do zmniejszenia zużycia surowców, a nawet pomagają w optymalnym pakowaniu i magazynowaniu wyrobów.

Szeroka gama optycznych skanerów eviXscan 3D, wzbogacona o obfity wybór oprogramowania do obróbki danych uzyskanych ze skanera, pozwala znacząco usprawnić pracę biur konstrukcyjnych, działów kontroli jakości oraz zaawansowanych technologicznie narzędziowni.

Rodzaje skanerów eviXscan 3D:

Oprogramowanie eviXscan:

eviXscan 3D Optima+ M

OptimaM

Skaner eviXscan 3D Optima+ M to rozwiązanie, które w optymalny sposób łączy kluczowe dla użytkownika parametry: wysoką dokładność pomiaru (sięgającą do 0.009 mm), dużą gęstość punktów przestrzennych (117 pt/mm²) oraz obszerny zakres pomiarowy (320 mm x 190 mm x 120 mm) z niezwykle atrakcyjną ceną zakupu i wdrożenia kompletnego systemu. Optima+ M to uniwersalne urządzenie pomiarowe przeznaczone do skanowania obiektów od 7 cm do 100 cm. Skaner powstał z myślą o zastosowaniu w automatycznych systemach zrobotyzowanych z uwagi na lekkość konstrukcji i łatwą konfigurację, jednak jako skaner wyjściowy z powodzeniem znajduje przeznaczenie do pracy w obszarach inżynierii odwrotnej, bezstykowej kontroli jakości czy szybkiego prototypowania. Skaner wspierany jest przez całe portfolio akcesoriów (m.in. stolik obrotowy, zestaw markerów i artefaktów oraz tablicę kalibracyjną).

Uniwersalny zakres skanowania sprawia, iż kontrola jakości, nawet w przypadku obiektów o zróżnicowanych rozmiarach, jest możliwa przy wykorzystaniu jednego skanera. Nowoczesna optyka zastosowana w modelu Optima+ M zapewnia najwyższą jakość pozyskiwanych skanów, przy zachowaniu krótkiego czasu skanowania. Ponadto niewielka waga sprawia, że skaner może być integrowany z robotami o nośności 5 kg, które cechuje niższa cena i większa dostępność.

Kluczowe cechy:

 • optymalny zakres skanowania – obiekty od 7 cm do 100 cm
 • wysoka dokładność
 • krótki czas akwizycji skanu
 • łatwość integracji z robotami i kobotami
 • doskonały stosunek jakości do ceny

Parametry techniczne

Zakres skanowania320 mm x 190 mm x 120 mm
Gęstość siatki117 pt/mm2
Dokładność pomiaru0.009 mm*
Minimalny czas akwizycji skanu1.2 sekundy
Rodzaj światłaNiebieskie LED
Liczba i rodzaj kamer2 x 7 Mpix
OprogramowanieeviXscan 3D Suite
Formaty wyjściowestl, ply, obj, asc, bin
System operacyjnyWindows 10 (64 – bitowy)
Połączenie z komputeremUSB 3.0
Wymagania sprzętoweCPU i7, 32 GB RAM, dysk SSD, karta graficzna DirectX

*Dokładność określona przy użyciu standardu DE VDI/VDE 2634, cz.2, parametr Ps

eviXscan 3D Quadro+

Quadro

Skaner eviXscan 3D Quadro+ wyróżnia się dwoma zakresami skanowania, które pozwalają na pomiar geometrii zarówno dużych obiektów (do 130 cm), jak i precyzyjnych elementów (od 5 cm). Zmiana zakresu skanowania odbywa się w oprogramowaniu, więc rekalibracja nie jest wymagana. W porównaniu do poprzednich wersji, skaner Quadro+ został wyposażony w kamery o znacznie wyższej rozdzielczości, co przekłada się na większą dokładność pomiarów.

Cechy funkcjonalne

WewnętrznyZewnętrzny
Szerokość zakresu [mm]220450
Wysokość zakresu [mm]160225
Głębia zakresu [mm]85180
Dokładność pomiaru* [mm]0,00520,0078
Odległość skanera od obiektu skanowanego [mm]325505
Rozdzielczość pomiarowa [mm]0,0530,106
Gęstość siatki [pkt/mm2]35188
Minimalny czas akwizycji skanu [s]1,2
Zakres temperatur pracy [oC]od 10 do 30

* Dokładność określona przy użyciu standardu VDI/VDE 2634, cz.2, parametr Ps

Cechy konstrukcyjne

Liczba kamer4
Rozdzielczość kamerWewnętrzny 12 MpixWewnętrzny 9 Mpix
Rodzaj światłaNiebieskie LED
Typ chłodzeniaaktywny
Typ połączeniaUSB 3.0
Zasilanie110 – 230V, 2,5 A, 50/60Hz

eviXscan 3D FinePrecision

FinePrecision

Skaner eviXscan 3D FinePrecision został zaprojektowany jako narzędzie pomiarowe dla elementów mechaniki precyzyjnej, szczególnie w obszarach takich jak produkcja mikrowirników, małych elementów wtrysku, precyzyjnych elementów obrabianych numerycznie bądź wykonywanych techniką druku 3D. FinePrecision sprawdzi się także w skanowaniu implantów, w protetyce, przemyśle zegarmistrzowskim i jubilerskim. Precyzja skanera umożliwia wykorzystanie go również do optymalizacji procesu druku 3D. Połączenie szybkich kamer i nowej generacji systemu projekcji światła w technologii DLP, którego sygnał wyzwala pracę kamer za każdym razem, gdy wyświetlany jest nowy wzorzec, pozwala na ograniczenie czasu akwizycji skanu do kilkuset milisekund.

Parametry skanera pozwalają na analizę mikrouszkodzeń powierzchni, uszczerbków, wgnieceń powstałych w czasie eksploatacji maszyn i urządzeń, jak i błędów powstałych w procesie produkcyjnym.

Kluczowe cechy:

 • wysoka dokładność skanów (<6 μm*);
 • ponadprzeciętna szczegółowość uzyskiwanych skanów, dzięki dużej gęstości zebranych punktów;
 • krótki czas akwizycji danych (<1 s);
 • mały obszar skanowania i kamery o wysokiej rozdzielczości pozwoliły na uzyskanie niedoścignionej rozdzielczości 28 μm (>1200 punktów/mm2).

Parametry techniczne

Zakres pomiarowy120 mm x 60 mm x 45 mm
Gęstość siatki1 233 pkt/mm2
Dokładność<0,006 mm*
Czas skanowania1 sekunda
Rodzaj światłaNiebieskie LED
Liczba i rodzaj kamer2 x 8.9 Mpix
OprogramowanieeviXscan 3D Suite
Formaty wyjściowestl, ply, obj, asc, bin
System operacyjnyWindows 10 (64 – bitowy)
Połączenie z komputeremUSB 3.0
Wymagania sprzętoweCPU i7, 32 GB RAM, dysk SSD NVMe 480GB, karta graficzna nVidia GTX 970 bądź wyższa

* Dokładność określona przy użyciu standardu DE VDI/VDE 2634, cz.2, parametr Ps

eviXscan 3D WideRange

WideRange

Skaner eviXscan 3D WideRange został zaprojektowany z myślą o precyzyjnej kontroli jakości dużych elementów. Szeroki zakres skanowania modelu WideRange ogranicza liczbę danych pomiarowych i czas skanowania, nawet w przypadku dużych detali. Możliwość integracji z robotem współpracującym pozwala na pełną automatyzację procesu skanowania i kontroli jakości.

Cechy funkcjonalne

Szerokość zakresu [mm]575
Wysokość zakresu [mm]290
Głębia zakresu [mm]240
Dokładność pomiaru [mm]0,012
Odległość skanera od obiektu skanowanego [mm]800
Rozdzielczość pomiarowa [mm]0,137
Gęstość siatki [pkt/mm2]54
Minimalny czas akwizycji skanu [s]1,2
Zakres temperatur pracy [oC]od 10 do 30

Cechy konstrukcyjne

Liczba kamer2
Rozdzielczość kamer9 Mpix
Rodzaj światłaNiebieskie LED
Typ chłodzeniapasywny
Typ połączeniaUSB 3.0
Zasilanie110 – 230V ACV; 50/60Hz

Cechy fizyczne

Waga skanera [kg]7
Wymiary skanera [cm]75 x 30 x 10
Waga zestawu do wysyłki [kg]30
Wymiary skrzyni transportowej [cm]110 x 42 x 25

eviXscan 3D Suite 2.7

oprogramowanie eviXscan

eviXscan 3D Suite 2.7 to rozbudowane i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do skanowania 3D i obróbki siatki trójkątów.

Kluczowe funkcje eviXscan 3D Suite 2.7:

 • precyzyjna i szybka globalna rejestracja skanów,
 • scalanie skanów cząstkowych z zachowaniem ich natywnej dokładności,
 • inteligentny proces rozrzedzania skanów, ułatwiający dalsze przetwarzanie,
 • narzędzia do szybkiej edycji siatki,
 • algorytmy wygładzania i czyszczenia siatki dla lepszego przygotowania pliku do druku 3D.

Szeroki zakres funkcji połączony z łatwością obsługi

eviXscan 3D Suite to wszechstronna platforma dostarczająca najbardziej rozbudowane i przyjazne użytkownikowi narzędzie do skanowania i obróbki siatek trójkątów.

Jasno zdefiniowane procesy, a także graficzne kreatory poprowadzą użytkownika przez wszystkie etapy skanowania, od podstawowej konfiguracji do końcowego przetwarzania siatki trójkątów, jednocześnie umożliwiając znaczny wzrost wydajności pracy. Dzięki skutecznej technologii rejestracji danych HDR, ciemne i wielobarwne obiekty można skanować bez wstępnego przygotowania powierzchni.eviXscan 3D Suite 2.7

Program współpracuje z następującymi modelami skanerów eviXscan 3D: Loupe+, Pro+, HD Quadro, HD Optima oraz HD Basic. Posiadacze wersji 1.3 oraz 2.0 oprócz opisywanych nowości, zyskują dostęp do szeregu pozostałych funkcjonalności, wdrożonych w wersji 2.5.

eviXscan 3D suite 2.7

Zrewolucjonizuj proces skanowania 3D

Wsłuchując się w potrzeby klientów i partnerów, wzbogacono najnowszą wersję oprogramowania eviXscan 3D Suite o narzędzia zwiększające komfort procesu skanowania 3D (autoekspozycja, automatyczne usuwanie markerów w trakcie skanowania, usuwanie powierzchni stolika obrotowego i obszaru poza obiektem skanowanym), przetwarzania i oceny uzyskanych skanów (ulepszony Viewer 3D skanów), a ponadto ulepszono algorytmy dopasowania skanów przy użyciu markerów unikalnych, redukując kilkukrotnie błędy wykrycia i dopasowania skanów, co bezpośrednio przekłada się na dokładność finalnego skanu 3D.

Automatyczne ustawianie parametrów skanowania

Dobór jasności projektora oraz czasu ekspozycji jeszcze nigdy nie był tak prosty. Kliknięcie w obszar podglądu kamer umożliwia wskazanie miejsc, dla których mają być dobrane optymalne parametry skanowania. Oprogramowanie samo oszacuje jasność projektora oraz wymagane czasy ekspozycji.

eviXscan 3D suite 2.7

Nowy algorytm dopasowania po markerach

Wdrożenie nowego algorytmu dopasowania po markerach unikalnych pozwoliło na nawet pięciokrotne zmniejszenie błędu dopasowania skanów, co przekłada się na dokładniejszą i szybszą globalną rejestrację skanów.

eviXscan 3D suite 2.7

Nowe sposoby wyświetlania skanów w podglądzie 3D

Zmodyfikowany silnik graficzny oprogramowania eviXscan 3D Suite wprowadził poprawiony sposób wyświetlania powierzchni, dzięki czemu nawet najmniejsze detale są wizualizowane na skanie 3D. Dodatkowo, wprowadzono widok powierzchni z nałożoną siatką trójkątów w celu lepszej analizy topologii powierzchni skanu.

eviXscan 3D Suite 2.7

Nowa funkcjonalność wyznaczania płaszczyzny odcięcia stolika obrotowego

Nowa funkcjonalność usuwania skanowanego tła przy skanowaniu ze stolikiem pozwala w prosty i intuicyjny sposób wyznaczyć płaszczyznę, która stanowi granicę generowanych skanów, co znacząco przyspiesza operacje dalszego przetwarzania skanów dzięki wyeliminowaniu żmudnego procesu wycinania zbędnych obszarów w polu skanowania.

eviXscan 3D suite 2.7

Automatyczne usuwanie markerów na poziomie generowania skanu

Przebudowany generator chmury punktów daje możliwość automatycznego czyszczenia skanu z uchwyconych markerów 3D, co znacząco ułatwia dalsze przetwarzanie skanów do gotowego modelu STL.

eviXscan 3D suite 2.7

eviXscan 3D suite 2.7

Wydajniejszy silnik graficzny

Możliwe jest wyświetlanie setek milionów trójkątów bez spowolnień. Optymalizacja Viewera 3D przełożyła się na pięciokrotne zwiększenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę w czasie dynamicznej zmiany widoku. Dodatkowo, wdrożenie obsługi zintegrowanych kart graficznych Intel, umożliwiło uruchomienie oprogramowania eviXscan 3D Suite na komputerach o skromniejszych zasobach sprzętowych.

Narzędzie definiowania zmiennych kroków stolika obrotowego

Nowy moduł zarządzania stolikiem obrotowym pozwala na definiowanie w prosty sposób zmiennych kroków stolika. Wdrożenie nowego algorytmu dopasowania po markerach unikalnych pozwoliło na nawet pięciokrotne zmniejszenie błędu dopasowania skanów, co przekłada się na dokładniejszą i szybszą globalną rejestrację skanów.

eviXscan 3D suite 2.7

Kup teraz eviXscan 3D Suite 2.7 z roczną licencją i korzystaj z nowych, zaawansowanych funkcji.

Licencja na oprogramowanie eviXscan 3D Suite zapewnia dostęp do kolejnych aktualizacji, wydłużony okres wsparcia technicznego, otwiera dostęp do serii webinariów i nie tylko!

W celu zapewnienia komfortu i ciągłego rozwoju licencja oferuje wiele dodatkowych korzyści i gwarantuje dostęp do ostatnich innowacji w chwili ich udostępnienia.

Pobierz ulotkę eviXscan 3D Suite 2.7