Drukowanie 3D

Drukowanie 3D

Technologie Rapid Prototyping (szybkiego prototypowania) należą do szybko rozwijającej się gałęzi techniki, wykorzystującej budowanie modelu z warstw kolejno układanego tworzywa sztucznego. Urządzenia do tego służące nazywane sa drukarkami 3D i stają się coraz bardziej popularne.

Technologie Rapid Prototyping umożliwiają wytworzenie modelu w bardzo szybkim czasie, co wiąże się z licznymi zastosowaniami wytworzonych w ten sposób modeli. Modele mogą być budowane od modeli poglądowych, poprzez dopasowanie kształtu, aż po prototypy w pełni funkcjonalne i krótkie serie produkcyjne. Co ciekawe, wytworzone w ten sposób detale nie odbiegają swoją funkcjonalnością od detali wytworzonych w tradycyjny, aczkolwiek drogi i czasochłonny sposób.

Drukowanie przestrzenne (3D) polega na stworzeniu fizycznego obiektu stworzonego na podstawie pliku CAD. Do bezpośredniego wykonania prototypu przeznaczony jest plik o rozszerzeniu STL. Tak więc wystarczy posiadać program 3D, a wiekszość firm w dzisiejszych czasach taki program posiada, aby móc przygotować plik wsadowy do druku 3D. Zapisanie projektu w formacie zrozumiałym dla drukarki nie stanowi żadnego problemu.

Drukujemy w technologii FDM oraz DLP. Dysponujemy parkiem drukarek 3D, co gwarantuje szybkie wykonywanie usług. Posiadamy duże doświadczenie, trudne modele nie stanowią dla nas problemu. Dobieramy dla Klienta optymalny rodzaj technologii drukowania.

Technologia FDM polega na warstwowym nakładaniu upłynnionego tworzywa sztucznego (ABS, PLA, Nylon, PET oraz wiele innych).

Technologia DLP polega na utwardzaniu płynnej żywicy światłem UV. Daje znacznie dokładniejsze odtworzenie szczegółów powierzchni oraz bardzo dobrze radzi sobie z małymi detalami.

Zalety stosowania technologii Rapid Prototyping:

  • po fazie projektowania od razu możemy wykonać gotowy wizualnie produkt – oszczędność czasu;
  • nie potrzebujemy wykonywać prototypowych form lub kosztownych i czasochłonnych działań za pomocą urządzeń CNC – oszczędność czasu i pieniędzy;
  • gotowy wizualnie produkt możemy przedstawić klientowi – oszczędność czasu i pieniędzy;
  • możemy zweryfikować błędy konstrukcyjno-wizualne – oszczędność czasu i pieniędzy.

Wydrukowanie przez nas detale:

W sprawie wyceny wydruku prosimy o kontakt pod numerem telefonu 602 334 702 lub pod adresem biuro@cadperfekt.pl.