Skanowanie 3D


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów firma CAD Perfekt uruchomiła usługę skanowania 3D.

W dzisiejszych czasach projektowanie w 3D często wspomagane jest tak zawnym projektowaniem odwrotnym, czyli projektowaniem opartym na skanowaniu 3D detali celem ich modernizacji czy stworzenia dokumentacji technicznej.

Skanujemy detale o niewielkich gabarytach. Przestrzeń robocza w której możemy się poruszać jest praktycznie nie ograniczona.

Preferowane segmenty rynku, gdzie możemy pomóc to: motoryzacja, rynek dóbr konsumpcyjnych, przemysł maszynowy, transport.

Skaner 3D potrafi bezdotykowo (optycznie), dokonać pomiaru współrzędnych X, Y, Z. Zostają one zapisane w postaci chmury punktów, początkowo w formacie *txt jako macierz liczb będących współrzędnymi X, Y, Z poszczególnych punktów. Po przetworzeniu w procesie triangulacji, zamieniającej wirtualny obiekt na opis w postaci siatki trójkątów, otrzymuje się powierzchnię obiektu trójwymiarowego, którą można zapisać w popularnych formatach obiektów 3D (*VRML, *IGES, *DXF, stl)

Aby zrealizować usługę skanowania wystarczy, dostarczyć do nas model jaki Państwo chcą aby został zeskanowany. Firma CAD Perfekt wykona skan 3D. Na Państwa życznie możemy po skanowaniu stworzyć bryłę 3D i zapisać ją do plików (*VRML, *IGES, *DXF, stl), lub dostarczyć Państwu chmurę punktów którą można we własnym zakresie zamienić na bryłę 3D.

Przykłady skanowania 3D


Modele 3D

Skany 3D dla celów medycznych


Dokumentacja 2D

Skany 3D do projektów technicznych


Analizy MES

Skanowanie uszkodzonych detali celem ich rekonstrukcji


Fotorealistyczna wizualizacja

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług stale doskonalimy swoje umiejętności sięgając po najnowocześniejsze narzędzia z dziedziny oprogramowania. Nasi konstruktorzy posiadają wyższe techniczne wykształcenie oraz stosowną wiedzę i doświadczenie.Przydatne Linki

Dla Państwa wygody umieściliśmy kilka przydatnych linków.

Kontakt Do Nas

Dla łatwej komunikacji zamieszczamy dla Państwa nasze dane tele-adresowe.

Address: Parkowa 35 pok 307 51-616 Wrocław
Telefon: +48 721 81 53
FAX: +48 721 81 53
Tel. Kom: +48 602 334 702
E-mail: biuro@cadperfekt.pl