Drukowanie 3D


Technologie Rapid Prototyping (szybkiego prototypowania) należą do nowej i szybko rozwijającej się gałęzi techniki wykorzystującej budowanie modelu z warstw kolejno układanego tworzywa sztucznego. Urządzenia do tego służące nazywane sa drukarkami 3D a w dzisiejszych czasach staja się coraz bradziej popularne.

Technologie Rapid Prototyping umożliwiają wytworzenie modelu w bardzo szybkim czasie co wiąże się z licznymi zastosowaniami wytworzonych w ten sposób modeli. Modele mogą być budowane od modeli poglądowych, poprzez dopasowanie kształtu, aż po prototypy w pełni funkcjonalne i krótkie serie produkcyjne. Co ciekawe wytworzone w ten sposób detala nie odbiegają swoją funkcjonalnością od tetali wytworzonych w tradycyjny, aczkolwiek drogi i czasochłonny sposób.

Drukowanie przestrzenne (3D) polega na stworzeniu fizycznego obiektu opartego na podstawie pliku CAD. Do bezpośredniego wykonania prototypu przeznaczony jest plik o rozszerzeniu STL. Tak więc wystarczy posiadać program 3D, a wiekszość firm w dzisiejszych czasach taki program posiafa, aby móc przygtować plik wsadowy do druku 3D. Zapisanie projektu w formacie zarozumiałym dla drukarki nie stanowi żadnego problemu.

Zalety stosowania technologii Rapid Prototyping:

 • Po fazie projektowania od razu możemy wykonać gotowy wizualnie produkt - oszczędność czasu
 • Nie potrzebujemy wykonywać prototypowych form lub kosztownych i czasochłonnych działań za pomocą urządzeń CNC – oszczędność czasu i pieniędzy
 • Gotowy wizualnie produkt możemy przedstawić klientowi – oszczędność czasu i pieniędzy
 • Możemy zweryfikować błędy konstrukcyjno-wizualne – oszczędność czasu i pieniędzy
 • W sprawie wyceny wydruku prosimy o kontakt pod numerem telefonu 602 334 702 lub biuro@cadperfekt.pl  Wydrukowane przez nas detale  tekst tekst tekst

  Przydatne Linki

  Dla Państwa wygody umieściliśmy kilka przydatnych linków.

  Kontakt Do Nas

  Dla łatwej komunikacji zamieszczamy dla Państwa nasze dane tele-adresowe.

  Address: Parkowa 35 pok 307 51-616 Wrocław
  Telefon: +48 721 81 53
  FAX: +48 721 81 53
  Tel. Kom: +48 602 334 702
  E-mail: biuro@cadperfekt.pl